Časté dotazy


  • S čím vším mi v EliteFyzio pomůžete?

Vertebrogenní obtíže – bolesti zad, bolesti krku a hlavy, závratě, migrény, vystřelování bolestí do horních i dolních končetin, blokáda SI skloubení, dysfunkce pánevního dna …

Sportovní oblast – bolesti neznámého původu (nejčastěji kolena a ramena) při sportovních aktivitách (běh, turistika, volejbal, basketbal, karate, tenis, hokej a další …) profesionálů i rekreačních sportovců

Poúrazové a pooperační stavy – akutní stavy i starší zranění, čerstvé i starší srostlé jizvy (např. i v břišní dutině), …

Ortopedické – plochonoží (příčné i podélné), skolióza, Mb. Scheuermann, …

Respirační obtíže – asthma bronchiale, blokáda žeber, různé respirační obtíže i neznámého původu …

 

  • Léčíte v EliteFyzio i miminka?

Fyzioterapie u novorozenců, kojenců a batolat (0-3 let věku) je dosti specifická s nutností vysoké kvalifikace. Prozatím se v této oblasti vzděláváme a v budoucnu bychom se jí rádi věnovali aktivně.

Nyní na fyzioterapii přijímáme děti od 7 let věku.

 

  • Ke kterému fyzioterapeutovi/fyzioterapeutce se mám objednat?

Záleží pouze na Vaší osobní preferenci či doporučení. Všichni naši terapeuti jsou vysoce kvalifikovaní.

Každý z našeho týmu má specifické kurzy, zkušenosti či zaměření. Nebojte se nás oslovit s Vaším konkrétním problémem a my Vám doporučíme toho správného fyzioterapeuta.

 

  • Co mám očekávat od první terapie? Jak to všechno u vás probíhá?

Během první návštěvy se především seznámíme s Vaším problémem. Nejprve probíhá odběr anamnéz formou rozhovoru, poté vyšetření pohybového aparátu ve spodním prádle a až poté následuje samotná terapie. Pokud Vám není příjemné cvičit ve spodním prádle, vezměte si s sebou na terapii pohodlné oblečení.

 

  • Proč si mám fyzioterapii u vás hradit sám/sama?

Naše zařízení nemá uzavřeny smlouvy se zdravotními pojišťovnami, proto se Vaše zdravotní pojištění nedá využít na léčbu u nás.

 

  • Proč nemáte smlouvy se zdravotními pojišťovnami?

Vzhledem k udávanému dostatečnému počtu rehabilitačních zařízení v Ostravě nám nebyly poskytnuty smlouvy.

 

  • Provádíte masáže?

Relaxační anebo sportovní masáž je určitě nedílnou součástí fyzioterapie, avšak není vhodná pro všechny klienty. Velmi často jde o výkon, který příčinu obtíží neřeší a to není naším cílem. Masáže tedy provádíme, ale až na základě našeho vyšetření a rozhodnutí, že jsou pro klienty vhodné.

 

  • Proč je pro mě výhodnější si hned zpočátku koupit balíček 5ti návštěv?

Kromě snížené ceny za jednu terapii nebudete muset myslet na zaplacení každé návštěvy zvlášť. Zároveň si vytvoříte určité předsevzetí, že na svém problému začnete pracovat. Bývá totiž pravidlem, že dlouho vytvářené obtíže nelze odstranit během 1 terapie. Tento balíček platí 1 rok.